28 Kasım 2012 Çarşamba

NeoBux'dan Para Çekme İşlemi


     Üye olmadıysanız öncelikle NeoBux'a üye olmak için tıklayın.

NeoBux nedir nasıl üye olunur. ?

     Bu yazımızda zahmetli ve sabır dolu uğraşımızın kaymağını yemeyi yani para çekme işlemini anlatacağız...

     NeoBux bize ödeme şekli olarak üç seçenek sunmakta. Bunlar; Paypal, Payza ve Neteller. Bu işe yeni başlayan biriyseniz doğal olarak şu soruyu sorabilirsiniz. "Bunlara ne gerek var direkt banka hesabımıza havale yapsa ya" Bu soruyu yöneltmeniz normal fakat direkt hesaba aktarım oldukça zahmetli ve masraflı bir işlemdir. Onun yerine üstteki saydığımız bir nevi Global bankacılık işi gören şirketler aracılığı ile paramızı biriktirmemiz gerekecek. NeoBux'un bize sunduğu üç seçenek arasından Türk Lirası'na uyumlu olan tek sistem Paypal olduğu için Paypal kullanacağız. Paypal nedir nasıl üye olunur adlı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.     NeoBux'ta normalde para çekme limiti en az 10$'dır. Fakat ilk kez para çekecekseniz minumum 2$ çekebilirsiniz. Bir sonraki para çekme limitiniz 3$ daha sonrakiler 4$, 5$, 6$ vs... ve bu artış en son 10$'a ulaştığında sabitlenir tekrar yükselmez. Zaten bakiyenizin para çekmek için yeterli olup olmadığını anlayabileceğiniz bir püf nokta var. Üstteki resimde işaretlediğim nickinizin yanında görünen bakiyeniz yeşil şekilde görünüyorsa bakiyenizin çekim için yeterli olduğunu anlayabilirsiniz.

     Gelelim nasıl çekim yapacağımıza. Üstteki resimde gördüğünüz "Your Payment" butonunu kullanarak para çekimi yapacağız fakat öncesinde profil ayarlarımızda Paypal E-Mail hesabımızı bir defaya mahsus ayarlamamız gerekiyor.


     Resimde gördüğünüz üzere "Paypal email address" bölümüne PayPal E-Mail adresimizi yazdık sayfanın en altında "Primary Password" bölümüne NeoBux şifremizi yazıp "save changes" butonu ile bilgilerimizi kaydediyoruz. Artık PayPal adresimiz kayıtlı olduğu için tekrar bu işlemi yapmaya gerek kalmayacak, bir kez ayarlamak yeterli. Şimdi ilk paramızı çekelim.

     Bir önceki resimde görünen "your payment" butonuna tıkladık. karşımıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecektir.


     Paypal'ın çekim için uygun olduğunu görmekteyiz. PayPal butonuna tıklıyoruz, ve karşımıza gelen soruyu "Yes" diyerek onaylıyoruz. NeoBux diğer PTC sitelerinden farklı olarak talep ettiğimiz parayı anında ödüyor. Zaten en güvenilir ve köklü tıkla-kazan sitesi olmasının en önemli faktörü de bu. Paypal hesabımızda bir terslik yoksa ve bu makalede yazanları doğru şekilde uyguladıysanız paranız size ödenmiş demektir. Zaten mail adresinize NeoBux'un size para gönderdiğini içeren bir e-mail gelecektir.

     PayPal'da 15$ paranız biriktiğinde ise onu banka hesabınıza aktarıp harcayabilirsiniz. PayPal'ın parayı hesabınıza havale etmesi 3-5 iş günü sürebilir. Paypal konulu makalemizde özetle işleyişi anlattık fakat yinede sorun yaşıyorsanız veya kafanıza takılan bir soru varsa, bloğumuz üzerinden veya facebook sayfamızdan bize ulaşıp yardım alabilirsiniz.

     Aşağıda benim NeoBux'dan yaptığım ilk çekimin kanıtını görebilirsiniz. Unutmayın biriken bakiyenizi çekmek yerine yeni ref kiralamak veya mevcut reflerinizden performansı iyi olanlarının süresini uzatmak size uzun vadede daha çok kazandıracaktır, tabi yinede seçim sizin. Herkese bol kazançlar.