11 Ağustos 2014 Pazartesi

Güncel Gelişmeler [10 Temmuz - 11 Ağustos]


     Geride bıraktığımız Temmuz ayı PTC siteleri açısından oldukça hareketli bir ay oldu. Bu hareketlilik genelde olumsuz haberler içeriyor. Uzun süredir ayakta kalmak için direnen PTC Solution ve yan sitesi Clixters.net daha fazla dayanamayarak tamamen kepenk kapattı.

     Scam listesine düşen diğer siteler ise 88bux, 88clix ve neatclix siteleri. Bu siteler yüksek AVG değerleri ile dikkat çekiyorlardı maalesef uzun ömürlü olamadılar ve ödeme yapmayı bıraktılar... Diğer gelişmeler makalemizin devamında.

Yeni Açılan Siteler

Scam Listesine Düşen Siteler

PTCSolution.Com
Clixters.Net
88Bux.Com
88Clix.Com
NeatClix.Com


Sitelerden Gelişmeler
  • Yerli PTC Sitesi TRBux'dan ikinci ödememi aldım. Admin ödemeler konusunda oldukça hızlı, gece 03:00 civarı ödeme talep etmeme rağmen 1 saat içinde ödemeyi onayladı. TRBux'da tek sıkıntı kiralık ref bulmakta sıkıntı yaşanması o da reflerin gerçek insan olmasından kaynaklı. Aslında bu bir problem değil siteye artı puan kazandırmakta.
  • PTC Solution ve Clixters.Net sitelerininde sahibi olan NetAdSolution şirketi kepenk kapattı. Böylece uzun zamandır ayakta kalmaya çalışan PTC Solution siteside kapanmış oldu.
  • Scam listesine düşen diğer önemli siteler ise şunlar; Aynı admine ait 88Bux.Com, 88Clix.Com ve benzer site NeatClix.Com sitelerinin artık scam olduğu kesinleşti. Bu siteler uzun süredir server sorunu nedeniyle ulaşım problemi yaşıyordu ve son 1 aydır ödeme yapmamakta. İlk açıldıkları zamanlarda yüksek AVG değerleri ve düzenli ödeme yapmaları sebebiyle dikkat çekmişlerdi. Bu olayda da görüldü ki AVG'si yüksek olan PTC siteleri maalesef uzun ömürlü olamıyor.
  • ProBux'da bir süredir bir takım problemler ile boğuşuyor. Hem server problemleri hemde ödeme istemcileri ile yaşadığı sorunları çözebilmiş değil. Fakat 2012'den bu yana hizmet veren köklü bir şirket olması sebebiyle çok karamsar olmaya gerek yok.
  • Ojooo'da ödeme isterken yanlışlıkla Payza'ya ödeme talep etmişim 1 ay kadar bir süre sonra ödemeyi gönderdiler (aşağıdaki ödeme kanıtları arasında görebilirsiniz) Ojooo ilk zamanlarındaki havasında olmasa da halen ödeme yapma gücüne sahip siteler arasında yer alıyor.
  • Yeni açılan ve bloğumuzda da tanıtımını gerçekleştirdiğimiz GrandBux sitesi ödeme alt limitinin olmaması ve gerçek RR bulundurması ile kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Diğer sitelerin aksine GrandBux'ta Direkt Reflerin kazanca çok katkısı yok, çünkü Direkt Reflerin standart reklama tıklamaları size kazanç oluşturmuyor.
  • Tasks ya da Mini Jobs adıyla bildiğimiz CrowdFlowers görevleri, rozet (level) konusunda bir takım değişikliğe gitti. Artık yaptığımız görevlerde başarılı oldukça flag (bayrak) toplayarak daha rahat level atlayabiliyoruz. Level atlamak için  gerekli şartların hangilerini tamamlayıp hangilerini tamamlamadığımız Dashboard ekranımızda görünmekte. Bu konu hakkında bilgilendirici bir makale hazırlamaya gayret edeceğim.
Son Ödeme Kanıtlarım

TRBux 3.04 $
ProBux 19.99 $Beruby 26.00 TLOjooo 5.85 $