5 Haziran 2014 Perşembe

Güncel Gelişmeler [04 Mayıs - 05 Haziran]


     2014 Mayıs ayındaki güncel gelişmeler raporunu biraz geçte olsa hazırladım. Bu aya ait bazı önemli gelişmeler şunlar. PTSU ağırlıklı elit site olarak hizmet veren clicksia ve intentria siteleri zarar ettikleri gerekçesi ile bir duyuru yayınlayarak çevrimdışı oldular. Yani bu iki güzide site artık kapandı ve hizmet vermeyecek. Bir diğer önemli gelişme ise ödemeler konusunda ümidi kesmek üzere olduğum PTCSolution sitesinden 7$ değerinde bir ödeme aldım. Site admininin kaçmadan iyi niyetle halen siteyi ayakta tutma çabası içinde olduğunu görüyorum. Çok yavaş ilerliyor olsa da halen ödeme yaptığı için scam listesinden çıkarıyorum PTC Solution'u.

Yeni Açılan SitelerScam Listesine Düşen Siteler

SpyBux.Com


Sitelerden Gelişmeler
 • PTC Solution ön yazıda belirttiğim gibi PTC Solution'dan ödeme almış bulunmaktayım. Ödeme kanıtını makalenin altında görebilirsiniz. Site halen ayakta kalmak için çaba sarf etmekte.
 • Ayuwage sitesinde bir süredir reklamlarda azalma yaşandığı için tavsiye ettiğim PTC siteleri arasından çıkarmıştım. Fakat son günlerde eski formuna kavuştu bol miktarda 0.015 ve 0.005 $ değerinde reklamlar yayınlamakta. Ayuwage ve kardeş sitesi Innocurrent hakkındaki makalemize buradan ulaşabilirsiniz.
 • FuseBux sitesinden ilk ödememi aldım. Ödeme Kanıtını aşağıda görebilirsiniz. Anlık ödeme yaptı diyebilirim ödeme çok hızlı geldi fakat fee yani kesinti oranı oldukça fazla gibi geldi bana. 5.5$ talep ettiğim para PayPal hesabıma yaklaşık 4.5$ olarak yansıdı. Umarım bu yüksek fee oranlarını ilerde aşağıya çekerler. Yinede sıkıntısız ödeme yaptığı için tavsiye ediyorum.
 • ProBux maalesef ödemelere günlük limit getirdi. Ödeme talep ederken Türkiye saati ile 06:00 ve 18:00 saatleri sırasında ödeme istemelisiniz aksi halde 5-10 dakika gecikirseniz günlük ödeme limiti aşıldı uyarısı verebiliyor. Daha önce de benzer kısıtlamalara gittiklerini bildiğim için şimdilik endişe etmeye gerek yok. ProBux halen en gözde PTC siteleri arasındaki yerini koruyor.
 • Clixsense aynı NeoBux'taki AdAlert gibi bir eklenti geliştirdi. İsmi ClixAddon. Başta Chrome olmak üzere bir çok tarayıcı ile uyumlu versiyonlarını çıkarttılar. Böylece Clixsense'de anlık çıkan reklamları, anketleri, CrowdFlowers görevlerini gözden kaçırmayacağız. Tarayıcınıza kurmanızı ve kullanmanızı tavsiye ediyorum.

  Son Ödeme Kanıtlarım

  PTC Solution 6.99 $


  ProBux 58.14 $  FuseBux 4.04 $