1 Mart 2013 Cuma

ClixSense [PTC]


     ClixSense 2007 Şubat'ından bu yana hizmet veren en köklü PTC sitelerinden biridir, üye sayısı oldukça fazla olan ve günde yüzlerce reklam yakalayabileceğiniz bu sitenin kendine özgü bir scripti (programlanması, tasarımı) vardır.

     Clixsense sitesine üye değilseniz üye olmak için tıklayın.

     Clixsense girdiğimizde karşımıza sağ tarafta üye olma forumu çıkıyor. İstenilen bilgileri doğru girmenizde fayda var.

First Name : İsminiz
Last Name : Soyisminiz
Email ve Confirm Email : Mail adresiniz (ikisine de aynısını yazın)
Password ve Confirm Password : Şifreniz (ikisine de aynısını yazın)
Username : Sitede kullanacağınız kullanıcı adınız


     Üye olduktan ve E-Mail adresinize gelen aktivasyon mailine tıklayıp üyeliğinizi aktif ettikten sonra sayfanın üstünde yer alan "Sign in" tuşu ile giriş yapınız.

     View Ads linkine tıklayın, burada tıklayacağımız reklamlar listeleniyor. Buradaki reklamlar devamlı yenilenmektedir o yüzden sayfayı aklınıza geldikçe yenilemenizde fayda var.

     0.01 $ değerindeki reklamlar standart üyelere nadir çıkıyor, genelde 0.001$ ve 0.005$ değerinde reklamlar çıkmakta. Ama dediğim gibi sık sık kontrol etmekte fayda var. Hatta hem kolaylık olması açısından hem de sürpriz ödülleri yakalamak açısından ClixSense'in Toolbar'ını (Araç Çubuğunu) kurabilirsiniz. Toolbar'ı buradan indirebilirsiniz.     Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ClixSense'de kiralık ref olayı yok. Peki kiralık ref yoksa günde tıkladığımız 5-10 reklam ile nasıl para kazanacağız diye sorabilirsiniz. Kiralık ref yok fakat direkt ref olayı diğer PTC'lere göre çok daha gelişmiş durumda.

     8 basamağa kadar kazanç elde edebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse sizin referansınızla bir arkadaşınız üye oldu diyelim, arkadaşınızın reklam tıklarından sizde kazanıyorsunuz, arkadaşınız başka bir arkadaşını üye yaparsa onların tıklarından da kazananıyorsunuz bu zincir 8 basamağa kadar çıkıyor. Ayrıca refleriniz premium üyelik satın alırsa 2$ kazanıyorsunuz, reflerinizin refleri premium olursa 1$ kazanıyorsunuz.

     Üstelik herhangi bir direkt ref sınırı yok, istediğiniz kadar arkadaşınızı refiniz olarak siteye üye yapabilirsiniz.

     Direkt ref yapmak için "Account Summary" ekranınızda (nickinize tıkladığınızda açılan istatistik ekranı) bulunan "My Affilate Link" adında "http://www.clixsense.com/?4463631" buna benzer bir link var. Onu kullanarak arkadaşlarınızı refiniz yapabilirsiniz. Ya da kendinize bir web sitesi ya da blog kurduysanız "Affiliates" menüsü altında yer alan "Banners" sayfasındaki sunulan reklamları sitenize veya bloğunuza yerleştirerek üye gelmesini bekleyebilirsiniz.
     Reklama tıkladığınızda sayfanın üstünde 5 adet resim göreceksiniz bu resimlerin 4 tanesi köpek 1 tanesi kedi resmi. Siz devam edebilmek için kedi resmini seçmelisiniz. Buna neden gerek var diye merak edenler olabilir, bu bir güvenlik önlemidir, PTC sitelerinde otomatik tıklama yapan programları engelleyebilmek için bu tip yöntemlere başvuruluyor.

     Evet kedi resmini seçtiğimizde geri sayım başlayacak, geri sayımın bitmesini beklemeniz gerekiyor. Bittiğinde sayfayı kapatabilirsiniz. Kazancınız hesabınıza eklenmiş olur. Geri sayım sürerken başka sayfaya geçerseniz stop eder ilerlemez o yüzden geri sayım süresince sayfa önünüzde olması lazım.

     Sadece View Ads menüsü ile ulaşabileceğiniz reklamlardan değil ayrıca ClixGrid, Tasks, Offers yöntemleri ile de kazanabilirsiniz.

ClixGrid : ClixGrid birçok PTC sitenin kullandığı bir ek kazanç yöntemi. Tıpkı ekiden oynadığımız Amiral Battı oyunu gibi küçük karelere ayrılmış olan resimdeki karelere tıklayıp para ödülünü bulmaya çalışıyorsunuz, ama heveslenmeyin çoğu zaman günlerce hiçbirşey çıkmıyor :) Büyük ödül standart üyeler için 2,5$ ve günde 25 tık hakkı var, Premium üyelere ise büyük ödül 5$ ve günde 50 tık kutu tıklama hakkınız var.

Tasks : Bu menü ise NeoBux'da tanıttığımız Mini Jobs adlı kazanç yönteminin aynısı zaten buradaki görevleri aynı firma (CrowdFlower) veriyor. Bu görevleri yaparak anında kazanç sağlıyorsunuz, biraz ingilizceniz varsa yarım saat içinde 1-2 $ bile kazanabilirsiniz.

Offers : Bu teklifler NeoBux'taki NeoCoins kazandığımız tekliflerin aynısı. Yani istenilen sitelere üye olmak, istenilen anketleri doldurmak, program indirip kurmak gibi yöntemler ile para kazanıyorsunuz ama bunlarla uğraşmanızı pek tavsiye etmem oldukça uğraştırıcı ve kazancı az yöntemler. Hem çoğu teklif Türkiye için geçerli değil.

     Son sözlerimize gelecek olursak Clixsense'in her ne kadar kiralık ref özelliği olmaması kötü birşeymiş gibi görünsede yazımızın başında da dediğimiz gibi 8 basamağa kadar direkt reflerinizden kazanabiliyor ve premium üye olduklarında komisyon alabiliyor olmanız sistemi daha cazip kılıyor.

     Minumum para çekme sınırı standart üyeler için 8$ Premium üyeler için ise 6$. Para çekme sınırının yüksek olması gözünüzü korkutmasın, direkt refiniz yoksa bile Task adı altındaki görevleri yaparak kısa sürede ödeme alabilirsiniz. Ödemeler otomatik yapılmıyor haftanın Pazartesi  ve Cuma günleri yapılıyor. Ama site son derece köklü ve güvenilir olduğu için sorun yok, endişe etmeyin.

     Paypal, Payza, Liberty Reserve veya çek yoluyla ödeme alma seçenekleriniz mevcut, ben tabiiki her zamanki gibi Paypal'ı tavsiye ediyorum. Premium üye olursanız görüntüleyeceğiniz reklam adeti çok daha fazlalaşacaktır, ayrıca reflerinizden daha fazla kazanç elde edebilirsiniz ama sizin referansınızla üye olan kimse yoksa Premium üye olmanıza da gerek yok, standart üye olarak devam edebilirsiniz.

     Elimden geldiğince size ClixSense'i tanıtmaya çalıştım, kafanıza takılan sorular olursa gerek bloğumuzdan, forumumuzdan veya Facebook sayfamızdan yardım isteyebilirsiniz.. Herkese bol kazançlar.