23 Şubat 2016 Salı

Ayuwage [PTC] (Güncellendi)


     Bu makalemizde 2009 yılından bu yana yayında olan Ayuwage sitesini inceliyoruz. Kendine özgün script yapısı, tasarımı ve diğer PTC'lere göre daha fazla kazandıran reklam sayısı ile ön plana çıkan Ayuwage sitesi, yatırım yapmadan kazanmak isteyen kullanıcıları memnun edecek nadir sitelerden bir tanesi.

     Ayuwage sitesine üye değilseniz üye olmak için tıklayın...


     Üye formunu şu şekilde doldurup üye oluyoruz.

Payment Email ve Payment Email Again : Buraya gireceğimiz email aynı zamanda ödeme alırken kullanacağınız Email adresiniz olmalı. Örneğin ödeme şekli için PayPal kullanıyorsanız PayPal'a üye olurken veya sonradan tanımladığınız mail adresinizi yazınız.

Login Name : Kendinize bir kullanıcı adı belirliyorsunuz. Nick yani.

Login Password ve Password Again : Şifrenizi belirliyorsunuz. (her iki kutuya da aynısını yazın.)

     Doldurduktan sonra formun altında "Review our Terms of Service..." yazan kutucuğu işaretleyip "Join AyuWage Now" tuşuna tıklayın, mail adresinize bir aktivasyon maili gelmiş olabilir (gelip gelmediğini hatırlamıyorum) o mailin içindeki linke de tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktifleşecektir. Artık siteye kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.


     Ayuwage'de kazancımız kredi puanı olarak birikiyor. 2 kredinin değeri 0.001$ yani kredi miktarınızı ikiye bölerseniz o kadar $ paranız var demektir biriken. (üstteki resimde kırmızı çerçeve ile işaretlediğim alandan da görebilirsiniz.)

     Üst menüyü inceleyecek olursak :

Start Earning : Kazanç elde etmemiz için gerekli olan reklam ve taskları bu menü altında bulacaksınız.

Home : Üyeliğiniz hakkında istatistiki bilgileri ve grafikleri vs.. öğrenebilirsiniz.

Rewards : Kazancınızı Paypal, Payza, Liberty Reserve gibi sistemlere çekmenin yanısıra ref kiralama, piyangolara katılma, reklam verme gibi seçeneklerle de paranızı harcayabileceğiniz alan. Paranızı çekmek istiyorsanız en az 10,000 kredi yani 5$ biriktirmiş olmanız gerekiyor.

Toolbar : Araç çubuğu yükleyip reklamlardan haberdar olmak isteyenler indirip kurabilir, fakat niyeyse Google Chrome tarayıcısı ile uyumlu değil bu toolbar. Sadece İnternet Explorer, Firefox, Sarafi ile uyumlu.

Community : Sitenin forum alanı.

My Account : Profil alanınız, buradan bilgilerinizi değiştirebilir, ref istatistiklerinizi görebilirsiniz.

Request Help : Sitenin yardım bölümü, gerekirse ingilizce olarak mesaj atıp destek alabilirsiniz.


     Üstteki resimde "Home" sekmesini görüyorsunuz buradan 1 haftalık kredi istatistiğinizi grafiksel olarak izleyebilirsiniz...


     Gelelim reklamları görüntüleyeceğimiz "Start Earing alanına. Kazançlar kredi miktarına göre 7 ayrı kategoriye ayrılmış. Şimdi bunları inceleyelim.

 • View Sites : 2-12 arası kredi kazandıran reklamlar.

  Nasıl Yapılır: Tıklıyoruz açılan sayfada 3 saniye sonra "Continue to website" yazısı görünecek ona da tıklıyoruz açılan sayfa tam yüklendikten sonra 15-20 saniye sayfayı kapatmayıp sonrasında kapatıyoruz. (Odaklanmanıza gerek yok arkaplanda görüntülenebilir)
 • Regular Sites : 10-60 arası kredi kazandıran reklamlar.

  Nasıl Yapılır: Tıklıyoruz açılan sayfada 3 saniye sonra "Continue to website" yazısı görünecek ona da tıklıyoruz açılan sayfayı 10 saniye boyunca kapatmıyoruz açılan sayfanın içinde bir tane google reklamı bulup ona da tıklıyoruz sayfa yüklenesiye kadar bekliyoruz ve kapatıyoruz.
 • Explore : Siteye sonradan eklenen en sevilen görev. Kolay ve en kazançlı Explore sekmesi. 60-120 arası kredi kazandırıyor. Bu görevler bazı günler oldukça fazla çıkıyor. Explore görevleri sayesinde günde 1 dolara yakın kazandığımız oluyor.

  Nasıl Yapılır: Nasıl yapıldığı biraz karışık gelebilir o yüzden makalenin en altında Ayuwage Explore Görevleri Nasıl Yapılır ? isimli videomuzdan yararlanabilirsiniz.
 • Email : 30 - 60 kredi arası puanı veren bu görev ise oldukça basit.

  Nasıl Yapılır: Tıklıyoruz açılan sayfada 3 saniye sonra "Continue to website" yazısı görünecek ona da tıklıyoruz mail adresinize bir mail gönderiyor (bu mail spam mail kutusuna düşebilir orayı da kontrol edin) mailin içinde SSL ve Non SSL diye iki link göreceksiniz. SSL linki hata verebiliyor o yüzden diğerine tıklayın 10 saniye bekleyip sayfayı kapatın. Krediniz hesabınıza işlenecektir.
 • Search Sites : 50-100 arası kredi kazandırıyor.

  Nasıl Yapılır: Sizden google.com veya yahoo.com gibi arama motorlarında bir kelime aramanızı istiyor sonuçlar arasında istenilen linke tıklayıp 10 saniye bekledikten sonra onay butonuna tıkladığınızda krediniz yükleniyor. Dikkat etmeniz gereken hangi arama motorunu istediğine ve hangi web sitesini istediğine dikkat etmeniz, orada Yahoo yazıyorken siz Google'dan yaparsanız krediniz yüklenmez, ve tabiiki birde doğru sitenin linkini bulmanız gerekiyor.
 • Special Sites : 100-400 arası kredi kazandırıyor.

  Nasıl Yapılır: PTSU yani üye ol kazan sistemi. İstenilen siteye üye olup üyeliğinizi kanıtlayınca krediniz yükleniyor. Ama çok nadir görev geliyor bu sekmeye. Pek uğraşmaya değmez.
 • Survey Sites : 500-4000 arası kredi kazandırıyor. Anket sitelerine üye olarak belirli bir miktar anket yapmanızı vs.. istiyor. Hem zahmetli hemde krediler anında yüklenmediği için ben bu yöntemi tercih etmiyorum.
 • Live Sites : Saatte 50-250 kredi kazandırdığını iddia ediyor,

  Nasıl Yapılır: Otomatik sörf yapıyor ve siteleri gezmenizi istiyor. Birkaç kez denedim fakat reklam gelmedi hemde site uyarı verdi o yüzden bu sekmeye bulaşmamakta fayda var.

     Bu sekmelerden sadece View Sites, Regular Sites, Explore, Search Sites ve Email sekmelerini kullanın diğerlerinde pek işe yarar görevler çıkmıyor. Zaten o sekmelerde krediler anında yüklenmiyor incelemeye alındıktan sonra yükleniyor ve uğraştırıcı.


     Dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var... Yukardaki resimde gördüğünüz "Warnings Accumulated from Browsing: 0 Warning(s) (Instruction Follow Checker)" yazısı reklamları izlerken yaptığınız kural hatalarını bildiriyor. Eğer 3 uyarı alırsanız site hesabınızı kapatıyor. Ama korkmayın uyarılar 24 saat sonra siliniyor. Eğer 2 uyarı aldıysanız birkaç gün siteye girmeyin uyarıların silinmesini bekleyin, size tavsiyem sakın olaki 2 uyarınız varken reklam tıklamayın ne olur ne olmaz.

     Peki Ayuwage'de neden uyarı alıyorum diye sorarsanız 2 sebebi var.


 • Birincisi arasıra Bot kontrol reklamları çıkıyor ve yanlışlıkla bu reklama tıklarsanız uyarı alıyorsunuz. Bunun amacı sizin gerçekten bir insan mı yoksa otomatik tıklayan bir bilgisayar programı olup olmaığınızı test etmek. (Bot reklamı aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor ve arasıra çıkıyor karşımıza. Sakın tıklamayın)


 •  İkinci neden ise reklamları izlerken gerekli şartların dışına çıkmış olmanız. Mesele View Sites sekmesi altındaki reklamlara tıkladığınızda sitenin açılması ve 20 saniye beklemeniz gerekiyor, Yani 20 saniye beklemeden kapatırsanız kural hatası yapmış oluyorsunuz. Regular Sites sekmesi altındakiler ise açılan sitede en az bir reklama tıklamanız isteniyor, Görevlerin nasıl yapıldığını makalenin başında anlatmıştık.     Gelelim kazandığımız kredileri nasıl değerlendireceğimize.


     AyuWage'de en üstteki menülerde Reward bölümü var. Kazandığınız kredileri buradan değerlendirebiliyorsunuz. Para olarak çekmek istersek PayPal veya Payza yoluyla para talep edebiliyoruz. (Ödemeler anında yapılmıyor, biriken ödemeleri toptan yapıyorlar bazen 1 ay sürebilir endişe etmeyin) Minumum çekme tutarı 10.000 kredi yani 5$ ama isterseniz 20.000 kredi olunca 10$ olarak da çekebilirsiniz. 10 $ olarak çekerseniz 300 kredi bonus veriyor.

     En güzel yanlarından bir tanesi de ödemelerde kesinti yapmıyor. Tam ödüyor. Aldığınız ödemelerin kanıtlarını Ayuwage forumunda paylaşmayı ihmal etmeyin. Site bizden bunu istiyor.

     Kredileri nakit olarak çekmek yerine yine Reward ekranından Ref kiralayabilir veya siteye reklam verebilirsiniz. Ya da AyuWage'nin düzenlediği çekilişler için bilet alabilirsiniz. Fakat ref kiralamanızı tavsiye etmiyorum aldığınız reflerin hemen hemen hepsi uzun süre önce siteyi bırakmış pasif üyelerden çıkıyor. Aktif üyelerin ise süresini uzatmamıza izin vermiyor zaten. O yüzden ref kiralamayın.

     Explore görevinin nasıl yapıldığına dair video hazırladığımızı makalenin başında belirtmiştik. Ödeme kanıtı ve Explore videosunu da ekleyerek bu incelememizi sonlandırıyorum. Görüşmek üzere...